Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Zbiory Regionlanej Pracowni Krajoznawczej PTTK będą ogólnie dostępne


W dniu 9.02.2011r. Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach reprezentowany przez Grzegorz Szczęsnego - Prezesa Oddziału i Roberta Kulaka - Skarbnika Oddziału oraz Miejska Biblioteka Publiczna reprezentowana przez Andrzeja Maćkowskiego, dyrektora Biblioteki  podpisały umowę, dzięki której cenny zbiór książek, map, przewodników, albumów, materiałów i pamiątek krajoznawczych będzie dostępny w kieleckiej bibliotece.
W tej chwili książki zapakowane w kartony są przechowywane w wynajętym pomieszczeniu. Podpisana  umowa umożliwi korzystanie z księgozbioru członkom PTTK, krajoznawcom, studentom, naukowcom jak również mieszkańcom Kielc. Katalog będzie udostępniony na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej a odsyłacz do katalogu pojawi się na stronie Oddziału. Będzie to wydzielony katalog jako zbiory Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach.
Docelowo księgozbiór będzie ulokowany w Głównej Bibliotece Miejskiej, która jest na etapie tworzenia.
nny zbiór książek, map, przewodników, albumów, materiałów i pamiątek krajoznawczych będzie dostępny w kieleckiej bibliotece.
czwartek, 10 lutego 2011 czytaj całość
Walentynki z KTP PTTK "Przygoda"
Zimowe dni wcale nie muszą być chłodne. Aktywny rajdowy wypoczynek rozgrzeje serce, ciało i umysł. Najwytrwalszym piechurom nawet mróz i śnieg nie stanie na przeszkodzie.

13.02.2011 WALENTYNKI Z PRZYGODĄ
Trasa:Mąchocice - g. Klonówka - Masłów - Wola Kopcowa, ok. 12 km.
Zbiórka: na przystanku MPK nr 10 ul. Czarnowska o godz. 9.20
Wycieczkę poprowadzi: Urszula Zychowicz
wtorek, 08 lutego 2011 czytaj całość
Zdobywali Łysicę w rocznicę wejścia na Mount Everest
Około 50-ciu osób weszło w sobotę na Łysicę dla uczczenia 31. rocznicy zdobycia zimą przez polskich alpinistów - Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego - najwyższego szczytu świata - Mount Everest.

Grupa turystów wyruszyła z Bielin i przez Kakonin i przełęcz św. Mikołaja dotarła na Łysicę. Tempo marszu było tak szybkie, że na szczycie grupa była godzinę przed planowanym spotkaniem.

- Wszyscy są świetnymi piechurami - stwierdził Lech Segiet  Prezes Klubu Górskiego PTTK w Kielcach, który prowadził grupę. Na szczycie zrobiono pamiątkowe zdjęcia i wspominano polskich himalaistów.

poniedziałek, 31 stycznia 2011 czytaj całość
Wędruj z KTP PTTK "Przygoda"
Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach zaprasza
na wycieczkę w dniu 30.01.2011r.

Trasa: Bukówka - Mójcza - Cedzyna, ok. 10 km
środa, 26 stycznia 2011 czytaj całość
XXVIII Złaz Turystyczny w rocznicę Powstania Styczniowego Polana Langiewicza

       Po raz kolejny w lasach siekierzyńskich odbędzie się złaz turystyczny upamiętniający wydarzenia z okresu powstania styczniowego. Na turystów czekają malownicze trasy Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, gawęda historyczna  na "Polanie Langiewicza" oraz tradycyjne turystyczne ognisko. Za dodatkową opłatą organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz okolicznościowy znaczek.

      Na polanę Langiewicza najlepiej dotrzeć szlakiem pieszym koloru zielonego z Mostek, czarnego ze Starachowic lub niebieskiego z Wąchocka.

czwartek, 20 stycznia 2011 czytaj całość
Zaproszenie na urocztsą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w 148 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

           Zgromadzenie Księży Pallotynów na Karczówce oraz Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego zapraszają wszystkich przewodników świętokrzyskich na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w 148 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość odbędzie się  w dniu 23.01.2011r. o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza na Karczówce.
wtorek, 11 stycznia 2011 czytaj całość
Spotkanie opłatkowe przewodników świętokrzyskich na Św. Krzyżu

Jak co roku tradycyjnie przewodnicy świętokrzyscy spotkają się na łamaniu opłatka w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00. w sobotę 8 stycznia 2011r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

sobota, 08 stycznia 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs