Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
X Jubileuszowa 25-tka Świętokrzyska za nami!

        22 marzec - wiosnę poczuli wszyscy uczestnicy tegorocznej X Jubileuszowej 25-tki Świętokrzyskiej. 

Trasa została odwzorowana na pierwszej 25-tce zorganizowanej przez Oddział 10 lat temu: Kielce - g.Pierścienica - g.Patrol - Jaskinia Raj - g.Patrol - Karczówka z zakończeniem w Zespole Klasztornym. 
poniedziałek, 24 marca 2014 czytaj całość
Sentymentalne zwiedzanie miasta z przewodnikeim PTTK
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na jednodniową wycieczkę krajoznawczą Sentymentalne zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK  w 175 rocznicę urodzin Adolfa Dygasińskiego, Termin: 30 marca 2014r., godz.: 9:00, Zbiórka: dzwonnica Katedralna.
Szczegółowy program wycieczki.
poniedziałek, 17 marca 2014 czytaj całość
Spacer Klubu Górskiego PTTK Kielce po Wąwozach w okolicach Kazimierza Dolnego
Klub Górski PTTK Kielce zaprasza na spacer po Wąwozach w okolicach Kazimierza Dolnego. Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia (niedziela). Szczegółowy program wycieczki. Serdecznie zapraszamy.
poniedziałek, 17 marca 2014 czytaj całość
Wycieczka szkoleniowa po powiecie jędrzejowskim KPŚ "BARTEK"
Zarząd Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "Bartek" zaprasza na wycieczkę szkoleniową po powiecie jędrzejowskim. W programie m.in.: Rembieszyce, Złotniki, Węgleszyn, Oksa, Naglowice.Termin: 29.03.2014 r.
poniedziałek, 03 marca 2014 czytaj całość
Regulamin X Jubileuszowej 25-tki Świetokrzyskiej
niedziela, 02 marca 2014 czytaj całość
Otwarcie jubileuszowej wystawy ze zbiorów Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej.
      W piątek (28 lutego br.) Oddział Świętokrzyski PTTK Kielce, Klub Górski PTTK w Kielcach wraz z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK otworzyli wystawę unikalnych fotografii i dokumentów z czasów Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Wystawa prezentuje działalność tych instytucji - od ochrony przyrody przez ratownictwo, przewodnictwo, działalność wydawniczą, budowę szlaków i schronisk turystycznych do turystyki letniej i zimowej, na planszach przedstawiono także kalendarium oraz oddziały TT i PTT.
         W otwarciu wystawy uczestniczył Jerzy Kapłon - Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, który w Muzeum Dialogu Kultur zaprezentował historię i działalność powstałego w 1873 roku Towarzystwa Tatrzańskiego.
       Jednym z ważniejszych elementów spotkania w Muzeum Dialogu Kultur było przekazanie przez Prezesa Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach Marcina Marciniewskiego pamiątek i archiwaliów po profesorze Sylwestrze Kowalczewskim, znajdujących się w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej przez 30 lat, jego synowi profesorowi Zbigniewowi Kowalczewskiemu. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z przedsięwzięciem.
sobota, 01 marca 2014 czytaj całość
Konkurs fotograficzny
sobota, 01 marca 2014 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs