Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Święto Kielc - Zapraszamy Migawki
piątek, 27 czerwca 2008 czytaj całość
Stuletnia wycieczka - Relacja
Blisko stu kielczan skorzystało z zaproszenia do udziału w jubileuszowym rajdzie w 100lecie pierwszej zorganizowanej wycieczki przez  Kielecki Oddział PTK.
"Stuletnia wycieczka" jest kolejnym elementem obchodów 100-lecia Oddziału PTK-PTTK w Kielcach
Zarząd Oddziału składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tej pięknej imprezy.
piątek, 13 czerwca 2008 czytaj całość
Wystawa "100 lat PTK-PTTK w Kielcach" Relacja

środa, 14 maja 2008 czytaj całość
Zdobywaj jubileuszową odznakę "Turysta Przyrodnik"
Z upoważnienia Komisji Ochrony Przyrody Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, Oddziałowi Świętokrzyskiemu PTTK powierzono ważną misję w związku z Rokiem Przyrody PTTK 2008. Po sukcesie okolicznościowej Odznaki „Roku Szlaków Turystycznych PTTK 2007”,  KOP ZG PTTK oddała w nasze ręce możliwość weryfikacji oraz dystrybucji okolicznościowej odznaki ustanowionej z okazji "Roku Przyrody PTTK". Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem odznaki.
środa, 16 kwietnia 2008 czytaj całość
Kolejne części "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach"
O wielkich Polakach pamiętano
"PTK zrodziło się głównie na fundamencie ideałów polskiego oświecenia. Hasła programowe tamtej epoki były dla twórców PTK bardzo  ważne: wiara w żywotność narodu, szerzenie oświaty, praca dla ogółu, szacunek dla nauki, studiowanie dziejów Ojczyzny, itd..."
W  Jędrzejowej chacie
"Jędrzej Janicki przeszedł do historii PTK również jako właściciel domu, w którym Aleksander Janowski  w 1910r. zorganizował skromne schronisko turystyczne. Było to pierwsze schronisko w skali Królestwa Polskiego i pierwsze w ramach działalności programowej Zarządu Głównego PTK..."
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 11 kwietnia 2008 czytaj całość
XIX Maraton Pieszy "Świętokrzyska 50-tka"
Świętokrzyska 50-tka edycja 2008 zostanie zorganizowana 24 maja 2008 r. Trasa rajdu będzie przebiegała granicami miasta Kielce.  XIX Maraton Pieszy „Świętokrzyska 50-tka” będzie kolejna impreza podczas której uczcimy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK - PTTK w Kielcach Serdecznie zapraszamy.
wtorek, 08 kwietnia 2008 czytaj całość
Z Łysicy braliśmy miarę gór...
"Odcięci kordonem granicznym od Karpat i Tatr, z Łysicy braliśmy miarę gór. Przez całe życie pamiętam, syn mazowieckich równin, to wstrząsające wrażenie, jakie zrobił na mnie szczyt Łysicy, ukryty w chmurze, i ta droga przez pasmo ku Nowej Słupi, dokąd prowadził małą naszą gromadkę Ignac Janicki, zabity później przez swych szwagrów z Psar, i ten wyniosły znak triangulacyjny na szczycie Łysicy, skąd ujrzałem Opatów, i te jodły obdziergane młodziutką wiosenną zielenią.
I widziałem potem Alpy, Pireneje, Bałkan, Apeniny, ale to już nie było to!
I widziałem Atlas, Kordyliery, Fudżijamę, ale to już nie było to!"
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs