Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wycieczka autokarowa!
         Wycieczka do Sandomierza okazała się sukcesem!!! Uczestnicy byli bardzo zadowolenia z przebiegu i organizacji, dlatego też kontynuując cykl wycieczek krajoznawczych "Perły Ziemi Świętokrzyskiej" zapraszamy na kolejną wycieczkę 20 lipca 2013r. na trasie Św. Katarzyna - Starachowice - Krzemionki - Wąchock . Koszt wyjazdu tradycyjnie 40zł., możliwość zapisu w Biurze Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach.  Program wycieczki.
Serdecznie zapraszamy!
środa, 03 lipca 2013 czytaj całość
Pomost i wieża widokowa w rezerwacie Górna Krasna
Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody informuje, że ze względu na zły stan techniczny pomost i wieża widokowa w rezerwacie Górna Krasna koło wsi Luta (gm. Stąporków) pozostanie zamknięta do odwołania. Fakt ten należy uwzględnić przy organizowaniu imprez turystycznych. Więcej informacji pod adresem www.tbop.org.pl
poniedziałek, 01 lipca 2013 czytaj całość
Klub Górski PTTK Kielce zaprasza na Pogórze Ciężkowickie
                Klub Górski PTTK w Kielcach zaprasza na wyjazd jednodniowy na Pogórze Ciężkowickie 13 lipca 2013r. Program wyjazdu. Serdecznie zapraszamy!
czwartek, 27 czerwca 2013 czytaj całość
III Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników "Bocheniec 2013"


          W dniach 7-9.06.2013r. odbył się III Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników „Bocheniec 2013”. Informacje o możliwości uczestniczenia w Zlocie pojawiły się 25 stycznia 2013 r. na stronach internetowych www.pttkkielce.pl oraz www.kop.pl. W zlocie wzięło udział blisko 50 uczestników z całej Polski (większość to Instruktorzy Ochrony Przyrody PTTK). Podczas imprezy przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK, Kol. Andrzej Wąsikowski przeprowadził panel dyskusyjny na temat stanu rozwoju turystyki przyrodniczej w Polsce oraz ujednolicenia działań proekologicznych. W sposób szczegółowy omówiono zasady sprawozdawczości. Kadrę programową PTTK z terenu całej Polski wprowadzono w zagadnienia ochrony przyrody nieożywionej województwa świętokrzyskiego.
W drugim dniu zlotu uczestnicy wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do rezerwatów geologicznych na terenie miasta Kielce. W programie pojawiły się takie punkty jak: Centrum Geoedukacji na Wietrzni, rez. Kadzielnia, rez. Karczówka oraz rez. im. J. Czarnieckiego Ślichowice. Wycieczka miała na celu nie tylko promocję walorów przyrodniczych województwa świętokrzyskiego, ale, przede wszystkim, edukację przyrodniczą poprzez turystykę ze szczególnym uwzględnieniem geoturystyki.
W ostatnim dniu zlotu odbył się egzamin na Instruktorów Ochrony Przyrody, w wyniku którego Kadra programowa PTTK powiększyła się o 5 specjalistów z zakresu przyrody.
Z inicjatywy Komisji Ochrony Przyrody Zarządu Głównego PTTK, przeprowadzono konsultacje na temat tworzenia nowych i reaktywowanie Oddziałowych Komisji Ochrony Przyrody w PTTK oraz Referatów Weryfikacyjnych odznaki „Turysta Przyrodnik”. Uczestników zapoznano z ujednoliceniem zasadami sprawozdawczości i strukturą organizacyjną w korelacji KOP ZG PTTK – Oddziałowe Komisje Ochrony Przyrody PTTK. Przedstawiono zakres, cele działania oraz uzyskane efekty pracy Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK. Konsultowano nowelizację Regulaminu odznaki „Turysta Przyrodnik” oraz wprowadzenie nowej odznaki dla młodzieży „Tropiciel Przyrody”.
wtorek, 18 czerwca 2013 czytaj całość
III Rajd Rowerowy
              Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK przy Politechnice Świętokrzyskiej zaprasza za III Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca na Płaskowyż Nałęczowski.
środa, 05 czerwca 2013 czytaj całość
Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej i udzieleniu zamówienia
poniedziałek, 20 maja 2013 czytaj całość
XXIV 50-tka Świętokrzyska
         Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zapraszam na kolejną edycję maratonu pieszego po Górach Świętokrzyskich, już XXIV 50-tka Świętokrzyska, tym razem impreza ma charter dwudniowy z noclegiem w Hostelu Lubrzanka.  Impreza odbędzie się w terminie 25-26maja 2013r. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
poniedziałek, 20 maja 2013 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs