Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Spotkanie Przewodników z ks. bp. Kzimierzem Ryczanem po XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym
Spotkanie Przewodników z ks. bp. Kazimierzem Ryczanem po
XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym
odbędzie się 18 listopada 2011 r. o godz. 17.00 w Kurii
Serdecznie zapraszamy Przewodników czynnie uczestniczących w rajdzie.


poniedziałek, 07 listopada 2011 czytaj całość
Jubileusz profesora Włodzimierza Sedlaka (1911-1993)
31 października mija setna rocznica urodzin wyjątkowego człowieka, którego życie i praca były nierozerwalnie związane z Górami Świętokrzyskimi i rzeką Kamienną.
niedziela, 30 października 2011 czytaj całość
Spotkanie organizacyjne dot. kursu na przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach ma przyjemność poinformować, że 3 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach (ul. H. Sienkiewicza 29) odbędzie się spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych uczestnictwem w kursie na przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim.
Podczas spotkanie zostaną omówione wszelkie szczegóły dot.  organizacji kursu, harmonogramem zajęć oraz warunku uczestnictwa w kursie dlatego też serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu.


środa, 26 października 2011 czytaj całość
Konkurs fotograficzny pt. "Nasze rodzinne wędrowanie" rozstrzygnięty.


Ogólnopolski konkurs fotograficzny pt. „Nasze rodzinne wędrowanie” organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w 2011 roku w ramach "Roku Turystyki Rodzinnej" - rozstrzygnięty.
Laureatem konkursu jest min. Łukasz Zarzycki - Przewodnik Świętokrzyski, Komandor Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego - Święty Krzyż 2011 r. Wielkie Gratulacje

sobota, 22 października 2011 czytaj całość
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce w Gorce
Klub Górski PTTK Kielce zaprasza wszystkich miłośników Gór na zimową wyprawę w Gorce. Plan zakłada zdobycie Turbacza - najwyższy szczyt  Gorców 1310 m. n.p.m. Wyjazd planowany jest w terminie 11-12.11.2011r., w związku z tym, że jest to już okres zimowy od uczestników wymaga się bardzo dobrej sprawności fizycznej i wytrzymałości na chłodne noce...
piątek, 14 października 2011 czytaj całość
Jerzy Kapuściński - odszedł niezapomniany człowiek
Z ogromnym żalem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę ś.p.  Jerzego Kapuścińskiego, Członka Honorowego PTTK. Odszedł od nas wybitny wychowawca kilku pokoleń krajoznawców, przyrodników i Przewodników Świętokrzyskich. Wieloletni działacz społeczny. Szczególne osiągnięcia zdobył w zakresie ochrony środowiska naturalnego i krajobrazu regionu świętokrzyskiego. Był autorem licznych publikacji popularyzujących region świętokrzyski i jego przyrodę. Odznaczony i wyróżniony min. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką "Zasłużonego Działacza Turystyki", "Zasłużonego Działacza Kultury", Złotą Honorową Odznaką PTTK i in. W ostatnich dniach uhonorowany tytułem Wędrowca Świętokrzyskiego.
Jerzy, jesteś w naszej pamięci na zawsze…

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach
Przewodnicy Świętokrzyscy

niedziela, 09 października 2011 czytaj całość
Żegnamy Stefana Zagnieńskiego
Z wielkim żalem żegnamy naszego Kol. Stefana Zagnieńskiego - Prezesa Koła Przewodników Świętokrzyskich oraz Kierownika Biura Obsługi Ruchu Turystycznego. Msza żałobna odbędzie się 13.10.2011r. (czwartek) o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach 
sobota, 08 października 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs