Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Górski sezon rozpoczęty!


Zimowa aura nie przeszkodziła w organizacji wyjazdu Klubu Górskiego PTTK Kielce w Beskid Sądecki. W dniach 21-22 stycznia sezon na góry rozpoczęła 38 osobowa grupa piechurów rodem z Gór Świętokrzyskich. Warunki atmosferyczne nie napawały entuzjazmem, ilość śniegu w partiach górskich sięgała nawet do 120 cm. Więcej informacji na stronie www.kgkielce.pl


wtorek, 24 stycznia 2012 czytaj całość
Spotkanie Opłatkowe Przewodników Świętokrzyskich z Ks. Biskupem
Tradycją są już spotkania opłatkowe przewodników Świętokrzyskich z Ks. Biskupem w Kaplicy Ks. Emerytów w Kielcach. Co roku liczna grupa przewodników uczestniczy w łamaniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. Tym razem 19 stycznia br. dzięki Kol. Krystynie Niebudek zostało zorganizowane coroczne spotkanie. Opłatek przewodnicki rozpoczął się Mszą Świętą, która przewodniczył Ks. Biskup Kazimierz Ryczan. Później licznie uczestniczący przewodnicy świętokrzyscy złożyli sobie gorące życzenia na rozpoczęty 2012 rok.
Galeria
piątek, 20 stycznia 2012 czytaj całość
Opłatek Samorządu Przewodnickiego Województwa Świętokrzyskiego na Świętym Krzyżu


Kilkudziesięciu przewodników z całego regionu uczestniczyło w sobotę w spotkaniu opłatkowym na Świętym Krzyżu. - Od kilku lat w pierwszą sobotę stycznia przychodzimy na Święty Krzyż, aby podzielić się opłatkiem z ojcami Oblatami oraz koleżankami i kolegami. Tegorocznej wędrówce towarzyszyła zimowa aura na szczycie Łysej Góry. Z pokrytego śniegiem gołoborza podziwialiśmy wiosenno-jesienne doliny - powiedział Dominik Kowalski z Samorządu Przewodników PTTK Województwa Świętokrzyskiego.
Przewodnicy uczestniczyli w Mszy świętej, której przewodniczył ojciec Zygfryd Wiecha, superior klasztoru na Świętym Krzyżu.
piątek, 20 stycznia 2012 czytaj całość
Jubileuszowa Odznaka "60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK"
W związku z przypadającą w 2012 r. sześćdziesiątą rocznicą utworzenia Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK na podstawie art. 28 ust. 2 pkt 17 Statutu PTTK, w celu realizacji art. 9 ust. 2 pkt 7 Statutu PTTK, na wniosek Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, Zarząd Główny PTTK ustanawia okolicznościową Jubileuszową Odznakę „60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK”.


poniedziałek, 16 stycznia 2012 czytaj całość
Strona Klubu Górskiego PTTK Kielce
Klub Górski PTTK Kielce ciągle nas zaskakuje i to pozytywnie. Zarząd Klubu Górskiego uchwałą zatwierdził prace nad stroną klubową.Już w dwa miesiące efekty widać. Serdecznie zapaszmy do zapoznania się z pracą klubu www.kgkielce.pl.
czwartek, 12 stycznia 2012 czytaj całość
Jubileuszowa Odznaka "60 lat OTP"
W związku z przypadającą w 2012 roku sześćdziesiątą rocznicą funkcjonowania systemu Odznak Turystyki Pieszej, Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK ustanawia okolicznościową odznakę "60 lat OTP".

Regulamin Jubileuszowej Odznaki "60 lat OTP"
wtorek, 03 stycznia 2012 czytaj całość
Zaproszenie na Forum Turystyczne
Urząd Gminy Bieliny wraz z Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich oraz Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" organizują Forum Turystyczne, które odbędzie się 27 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 w siedzibie CTiTGŚ przy ul. Partyzantów 3.

Celem spotkania będzie omówienie i dyskusja nt. dalszych kierunków rozwoju turystyki w Gminie Bieliny oraz propozycje współpracy wśród przedstawicieli branży turystycznej i okołoturystycznej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystycznym rozkwitem naszego regionu oraz chętnych do podjęcia wspólnych działań i przedsięwzięć na rzecz zwiększenia atrakcyjności Gminy Bieliny.

Zachęcamy do zgłaszania propozycji tematów i zagadnień, które Państwa zdaniem powinny zostać poruszone podczas spotkania. Na podstawie Państwa pomysłów i zgłoszeń powstanie szczegółowy program Forum.

Czekamy na Państwa propozycje. Wierzymy, że razem zbudujemy bielińską markę turystyczną!

Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować: pisemnie na adres: Urząd Gminy Bieliny, ul. Partyzantów 17 26-004 Bieliny; e-mailowo na adres: bieliny@bieliny.pl, projekty@bieliny.pl bądź a.kopacz@bieliny.pl lub telefonicznie pod numerem: 41/3025094 wew.247 lub 214 do dnia 16 stycznia 2012 roku.
poniedziałek, 02 stycznia 2012 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs